Derby Grajewa w kat. Mł. o 14:00

Ostatnia niedziela wakacji będzie ważnym dniem w życiu Akademii Piłkarskiej WARMIA Grajewo.

Właśnie w niedzielę 31 sierpnia o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie podopieczni trenera Kamila Randzio – zespół, który w sezonie 2014/2015 będzie występował w kategorii Młodzików zmierzą się z zespołem MOSiR Grajewo trenowanym przez Piotra Wierzbickiego. Zespół naszej Akademii tworzyć będą zawodnicy z roczników 2003 i 2004. Nasz zespół, który do czerwca występował w Lidze Orlików będzie w rozpoczynającym się sezonie rywalizował w zreformowanej przez PZPN Lidze Młodzików. Będą to rozgrywki prowadzone w systemie meczowym a nie jak dotychczas turniejowym. Nasi chłopcy trafili do Grupy I w której grać będą z WISSĄ Szczuczyn, AKADEMIĄ 2012 Suwałki, WIGRAMI Suwałki, Akademią Piłkarską WIGRY Suwałki, UKS ZIHART Augustów, POLONIĄ Raczki, SPARTĄ Augustów i POMORZANKĄ Sejny. Kategorię Młodzików w tym sezonie stanowią chłopcy urodzeni w roku 2002 i młodsi. W związku z tym, że najstarszy rocznik naszej Akademii to 2003 zdecydowaliśmy się na zgłoszenie tego zespołu do rywalizacji ze starszymi o rok rywalami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo o punkty w tej grupie, ale w tym wieku nie chodzi o wyniki ani punkty. Zależy nam na sportowym rozwoju naszych piłkarskich talentów.

W rozgrywkach kategorii Młodzik w sezonie 2014/2015 występują zawodnicy urodzeni w latach 2002 - 2003. Czas trwania spotkania wynosi 2x30 minut z 15 minutowa przerwą. Drużyny występują w składach 9 osobowych (8 zawodników w polu + bramkarz). W czasie spotkania obowiązuje dowolna ilość zmian, dokonana podczas przerw w grze. Dopuszczalne są zmiany powrotne. Wymiary bramki 2m x 5m ustawione na środku linii pola karnego pełnowymiarowego boiska. Pole karne wyznaczone prostokątem do wysokości 9 metrów od linii końcowej. Rzut karny z odległości 9 metrów. Kary minutowe 3, 5 i 10 minut oraz wykluczenia do końca meczu (czerwona kartka). Zawodnicy występują w obuwiu o spodach miękkich (lanki). Każdy zawodnik przystępujący do gry musi posiadać ochraniacze. Mecze rozgrywane są piłkami nr 4.

Zapraszamy Państwa serdecznie na derby Grajewa w kategorii Młodzików w niedzielę o 14:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.